השכרת מיקרופונים

השכרת מיקרופונים

השכרת מיקרופונים – מהם סוגי המיקרופונים הנפוצים באולפני ההקלטות?

יש מספר של סוגי מיקרופונים נפוצים, מיקרופון דינמי, מיקרופון קונדנסר ומיקרופון ריבון.

מיקרופון דינמי הוא אחד המיקרופונים הנפוצים ביותר בעולם של הסאונד וההקלטות. המנגנון של המיקרופון הדינמי כבד יחסית למנגנון של מיקרופונים אחרים, טווח התדרים שלו נמוך יותר מאשר המיקרופונים האחרים והוא נחשב למיקרופון פחות רגיש. המיקרופון הדינמי מתאים להקלטה של כלים עוצמתיים כמו כלי נשיפה, מגברים של גיטרות ובס ועוד, והיתרון הגדול שלו הוא העמידות שלו לעוצמות סאונד גבוהות.

השכרת מיקרופון קונדנסר הוא מיקרופון בעל מנגנון רגיש יותר ובעל טווח קליטה של תדרים רבים יותר. מיקרופון קונדסנר משמש בדרך כלל להקלטה של שירים, של כלי נגינה עדינים יותר כמו כלי הקשה, גיטרות אקוסטיות וכל מקור צליל בעל סאונד גדול ועשיר.

מאחר ומיקרופון הקונדנסר רגיש לעוצמות גבוהות של סאונד לכן לא מומלץ להקליט בו כלים רועשים כמו כלי נשיפה, מגברי גיטרות ועוד. אם החלטתם להקליט במיקרופון הזה כלים עוצמתיים יותר, כדאי לבדוק לפני ההקלטה שהמיקרופון יכול לעמוד באתגר ושההקלטה יוצאת ברורה ובהירה. עוד חשוב לשים לב כי מיקרופון קונדסנר קולט גם סאונדים חלשים הנמצאים רחוק מהמיקרופון, ולכן חשוב לשמור על שקט בעת ההקלטה ולבחור מקום בעל אקוסטיקה מתאימה.

מיקרופון ריבון הוא סוג של מיקרופון שהיה נפוץ מאוד באולפני הקלטות בשנות השישים והשבעים, מיקרופון שביצע קאמבק מרשים בשנים האחרונות. זהו מיקרופון עדין במיוחד עם הרבה פחות תדרים מאשר המיקרופונים האחרים, אך היתרון שלו שהוא מביא אתו הרבה יופי איכויות מיוחדות וצלילים ברורים ובהירים.

יש שני סוגים של מיקרופונים המתאימים להשכרה, מיקרופון אלחוטי ומיקרופון עם כבל.  המיקרופון האלחוטי הוא מיקרופון שאינו מחובר עם כבל והוא מגיע עם משדר אשר קלט את השדרים האלחוטיים ומשחרר אותם אל חלל החדר. המיקרופון האלחוטי מאפשר תנועה גדולה, הוא אינו כובל את המשתמש למקום אחד, אך איכות הצלילים שלו נמוכה בהשוואה למיקרופון עם הכבל. החיסרון של המיקרופון עם הכבל הוא היעדר האפשרויות של תנועה בטווח רחב.

קטלוג השכרת ציוד
תוכן עניינים

PlayMusic

הגברה למוסדות, אירועים,
כנסים ומופעים

פליי מיוזיק לשירותכם

השכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים בסדרי גודל שונים - צרו קשר:

recent events

אירועים אחרונים ועוד