השכרת מקרנים – מה חשוב לדעת לפני ששוכרים מקרן?

השכרת מקרנים – מה חשוב לדעת לפני ששוכרים מקרן?

מקרן הוא מכשיר שתפקידו להציג תכנים חזותיים כמו שקופיות, תמונות, סרטי קולנוע ועוד על מסך הקרנה. השימוש במקרן מאפשר לכל אחד לצפות בתכנים כאשר הם מוגדלים בהשוואה לצורתם המקורית ולאפשר הקרנה וצפייה טובה לכמות גדולה של אנשים.

השכרת מקרנים – חשוב לדעת

כדי להתאים את המקרן לגודל של חדר הצפייה יש להחליט על גודל התמונה, על השימוש הנדרש ועל אופן ההתקנה, האם המתקן יוצב על משטח מול המסך או על התקרה.

כאשר אתם בוחרים את גודל התמונה הרצוי עליכם לקחת בחשבון שני גורמים, מרחק הצפייה מהמסך ומרחק ההתקנה של המקרן מהמסך.

גודל התמונה המוקרנת משתנה בהתאם למרחק של המקרן מהמסך. ככל שהמרחק של המקרן מהמסך יהיה גדול יותר, כך גם התמונה שתתקבל תהיה גדולה יותר. לכן בעת שכירת המקרן צריך לקחת בחשבון את גודל החדר ואת אפשרות המרחק של הצבת המקרן.

אומנם, אפשר לשנות את גודל התמונה בלי לשנות את מיקום המקרן באמצעות עדשת זום, אך בדרך זו לא תמיד תתקבל תמונה באיכות טובה. הדרך היעילה ביותר להגדלה או להקטנה של התמונה על גבי המסך היא באמצעות שינוי המיקום של המקרן.

שימו לב שכאשר מדברים על גודל התמונה, מתכוונים לרוחב שלה, למרחק בין צד ימין של התמונה לצד שמאל. המרחק מלמעלה למטה מוגדר כגובה התמונה ולא גודל התמונה.

בכל מקרן מותקן מאוורר המייצר רעש. עוצמת הרעש נמדדת בדציבלים והיא שונה ממקרן למקרן. אם אתם עומדים להקרין תכנים בחדר קטן, יחסית, חשוב לבחור מקרן עם עוצמת רעש חלשה יותר, עוצמה שלא תחרוג מעל 35 דציבלים.

איכות התמונה המוקרנת תלויה בשלושה גורמים, עוצמת הארה, יחס ניגודיות ורזולוציה. תנאי הצפייה תלויים בעוצמת התאורה בחדר הצפייה, בגודל החדר, בגודל התמונה ובסוג המשטח שעליו מוקרנת התמונה.

כאמור, איכות התמונה קבעת בהתאם לסוג המשטח שעליו היא מוקרנת. לפעמים תוכלו לקבל איכות תמונה טובה גם כאשר תקרינו על הקיר, אך אין ספק שאת איכות התמונה הטובה ביותר ואת רמת הבהירות הגבוהה ביותר תקבלו כאשר תקרינו את התכנים על מסך הקרנה מיוחד.

אם הניידות חשובה לכם כדאי לשכור מקרן נייד המאופיין במשקל קל ומגיע בתיק נשיאה מיוחד. המקרנים הניידים מצוידים בסוללות או בחיבורים אלחוטיים החוסכים את הצורך בחיבורי כבלים חשמליים.

חלק מהדגמים כוללים רמקולים מובנים, אך אם אתם מבקשים חוויה ורמת שמע גבוהה, לא כדאי לסמוך על הרמקולים הקבועים, אלא להוסיף רמקולים איכותיים.

קטלוג השכרת ציוד
תוכן עניינים

PlayMusic

הגברה למוסדות, אירועים,
כנסים ומופעים

פליי מיוזיק לשירותכם

השכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים בסדרי גודל שונים - צרו קשר:

recent events

אירועים אחרונים ועוד