השכרת רמקולים – על הרמקול ועל התאמתו לחדר

השכרת רמקולים – על הרמקול ועל התאמתו לחדר

הרמקולים נחלקים לשלושה סוגים, רמקולים המוצבים על מדף, רמקולים הניצבים על הרצפה ורמקול לווייני. בכל סוג של רמקול שתבחרו חשוב להקפיד לבחור רמקול מחברה מוכרת וותיקה כדי להבטיח את איכות הקול.

הרמקולים המונחים על הרצפה הם רמקולים גבוהים, יחסית, בדרך כלל בגובה ממוצע של בין מטר למטר וחצי. אלו רמקולים מרשימים שמעניקים תחושה של מוזיקה חיה. הם מתאימים לאירועים רבי משתתפים ולחללים גדולים.

רמקולים מדפיים הם רמקולים קטנים בגודלם מאשר הרמקולים המונחים על הרצפה ואפשר להניח אותם על מדף או לתלות על הקיר. רמקולים מדפיים מפיקים צלילים נקיים וברורים, אך בעוצמה חלשה יותר, ולכן הם מתאימים לחללים קטנים.

רמקולים לווייניים מפיקים צלילים גבוהים ובינוניים ואם יש צורך בצלילים נמוכים יש לגבות אותם ברמקול מסוג סאב וופר. הרמקולים הלווייניים מגיעים בשלל צורות, יש עגולים, יש גבוהים, יש מיניאטוריים ועוד, גורם המאפשר להם להשתלב מבחינה אסתטית בכל חלל.

נוסף על שלושת הסוגים הנ”ל, אפשר למצוא סוגים נוספים של רמקולים כמו רמקולים אלחוטיים, רמקולים המיועדים לשימוש מחוץ לבית, השכרת רמקולים בעלי עיצוב מיוחד ועוד.

רמקולים אלחוטיים הם רמקולים המונחים על המדף או רמקול לווייני  המצוידים במקלט מיוחד הכולל את האות המשודר מיחידת השידור המחוברת למגבר. המקלט המחובר למגבר יכול לקלוט עד למרחק של מאה וחמישים מטרים ובהתאם לנתונים אפשר לפזר אותם בחדר גדול במיוחד או גם להציב אותם בחדר סמוך.

הרמקולים החיצוניים מיועדים לשימוש חיצוני, בחצר, ברחוב, בגינה ועוד, הם עמידים בתנאי אקלים משתנים ואינם ניזוקים בעת מגע עם מים או לחות.

כדי להפיק מהרמקול את עוצמת הקול המתאימה או המקסימאלית יש להתאים את גודל הרמקול לגודל החלל.  פעולת הרמקול דוחפת את האוויר בחדר, ולכן רמקול גדול בחדר קטן עלול ליצור  צליל מעורבל ולא נעים ואילו רמקול קטן בחדר גדול מדי לא יישמע בצורה ברורה. חשוב לדעת כי הגודל הפיזי של הרמקול אינו משקף את עוצמת הצליל ולכן כאשר אתם שוכרים רמקול, רצוי לתת לצוות העובדים את כל הנתונים, את גודל החלל, את מספר האנשים ועוד ולבקש ממנו להליץ על סוג הרמקול המתאים.

קטלוג השכרת ציוד
תוכן עניינים

PlayMusic

הגברה למוסדות, אירועים,
כנסים ומופעים

פליי מיוזיק לשירותכם

השכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים בסדרי גודל שונים - צרו קשר:

recent events

אירועים אחרונים ועוד