טיפים/ המלצות על רמקולים מוגברים

טיפים/ המלצות על רמקולים מוגברים

טיפים והמלצות שחשוב לדעת על רמקולים מוגברים

כל סוגי הרמקולים, רמקול מוגבר ורמקול פאסיבי ללא מגבר, הם חלק בלתי נפרד ממערכת ההגברה. הרמקול בנויים מחלק עליון וחלק תחתון. החלק העליון, הנקרא בשפה המקצועית, טוויטר, משמש להשמעת הצלילים הגבוהים ואילו החלק התחתון, הנקרא בשפה המקצועית הוופר, משמש להשמעת הצלילים הנמוכים, כולל צלילי הבאס הנחשבים לצלילים הנמוכים מכולם.

הרמקול המוגבר מגע באיכויות שונות, בגדלים שונים ובעוצמות קול שונות. בהתאם לגובה האינצ’ אפשר להבחין בין הסוגים השונים של הרמקול. האינץ’ נקבע בהתאם לעוצמת הקול של הרמקול ובהתאם לעוצמת הזריקה של הקול אל תוך החלל.

רמקול 8 אינץ’ מגיע לעוצמה של עד מאתיים וואט והוא משמש בעיקר לאירועים קטנים בבית או באולמות קטנים במיוחד, למסיבות קריוקי ועוד.

רמקול 10 אינץ’ מגיע לעוצמה של בין ארבע מאות לחמש מאות וואט והוא מתאים לאירועים קטנים ולאולמות קטנים.

רמקול 12 אינץ’ מתאים לאולמות גדולים יותר והוא יכול להגיע לעוצמה של עד חמש מאות אינצ’.

רמקול 15 אינץ’נחשב לרמקול החזק והעוצמתי ביותר מבין סוגי הרמקול השונים, הוא מגיע לעוצמה של בין ארבע מאות וואט ועד לאלף וואט.

את בחירת סוג הרמקול המוגבר יש להתאים למערכת הסאונד באולם, לאופי האירוע ולשימוש הייחודי. אם, לדוגמה, בחרתם לערוך אירוע באולם גדול, שני רמקולים של עשרה או שניים עשר אינץ’ לא יספיקו. כדי לשדר בעוצמת קול טובה ומתאימה חייבים לפחות שני רמקולים בעוצמה של חמישה עשר אינץ’, אך בחרתם לערוך מסיבה קטנה בבית או בחצר, יהיה מספיק לשכור שני רמקולים, ולפעמים אפילו אחד, בעצמה של עשרה אינץ’.

כדי לשכור רמקול מוגבר איכותי, חשוב לבדוק את איכות המגבר. למגבר העשוי מחומרים איכותיים וברמת ייצור טובה יש השפעה גבוהה על איכות הצליל ועל עוצמתו.

רמקול מוגבר מגיע בדרך כלל עם שתי כניסות XLR ויציאה אחת שלOUT  , יציאה המאפשרת לחבר שני רמקולים אחד לשני. ברמקולים רבים יש אפשרות לכניסה של USB, אפשרות המאפשרת לחבר ישירות לרמקול המוגבר דיסק -קונקי או לחבר אותו למחשב הביתי ולהשמיע שירים.

קטלוג השכרת ציוד
תוכן עניינים

PlayMusic

הגברה למוסדות, אירועים,
כנסים ומופעים

פליי מיוזיק לשירותכם

השכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים בסדרי גודל שונים - צרו קשר:

recent events

אירועים אחרונים ועוד