מערכת הגברה – מהם חלקי המערכת?

מערכת הגברה – מהם חלקי המערכת?

המיקסר הוא המרכיב החשוב ביותר בכל מערכת הגברה. זהו מכשיר המרכז את כל ערוצי השמע השונים המחוברים למיקסר באמצעות כניסות שמע. באמצעות המיקסר אפשר לכוון את עוצמת המוזיקה הנשמעת, לבצע ערבולים של המוזיקה ולהוסיף אפקטים שונים שיעשירו את המוזיקה הנשמעת.

הרמקול הוא אביזר שתפקידו להפוך את האותות החשמליים לצלילים מוזיקליים. יש סוגים שונים של רמקול, יש רמקול המכיל בתוכו מגבר חשמלי המספק לו חשמל ויש רמקול פסיבי ללא מגבר חשמלי. אם בחרתם רמקול פסיבי, תידרשו לחבר אליו מגבר חשמלי חיצוני.

מגבר הספק הוא  אביזר הנדרש במקרים שבהם המיקסר אינו משולב עם מגבר חשמל והרמקולים הם רמקולים מסוג רמקול פסיבי. תפקיד המגבר הוא להעצים ולהגביר את הקולות והצלילים שהוא קיבל מהמיקסר לקולות חזקים יותר. יש מגברים מסוגים שונים, כל מגבר מסוגל להגביר את הקולות בעוצמות שונות. את המגבר יש להתאים לשאר הרכיבים של מערכת ההגברה. עבור רמקולים המייצרים מוזיקה בעוצמה גבוהה יידרש מגבר המייצר אותות חשמליים חזקים במיוחד. כדי להפעיל את המגבר נדרש, בדרך כלל, הספק חשמל בעוצמה של שלוש פאזה.

המיקרופון הוא אביזר הממיר את הקול לאות חשמלי, אביזר שתפקידו להגביר את הקולות שבסביבתו. יש מיקרופון המחובר באמצעות כבל חשמלי ויש מיקרופונים אלחוטיים. למיקרופון האלחוטי יש חיסרון, לעתים הוא אינו יכול לשדר לטווח סביר והקולות הנקלטים במיקסר יהיו קולות קטועים ובלתי ברורים.

מערכת הגברה – מבט קצר על סוגי המערכת הנפוצים

יש סוגים שונים של מערכות השכרת הגברה, כל סוג מתאים לצרכים ולמקומות שונים.

מערכת הגברה ביתית היא מערכת קטנה, מערכת שאין בה מספר גדול של כניסות של ערוצי שמע ואין הרבה מיקרופונים. מערכת זו מתאימה לאירועים שבהם אין צורך בעוצמות קול גבוהות והיא אכן משמיעה צלילים ברמה נמוכה, יחסית.

מערכת כריזה היא מערכת שתפקידה להכריז על אירועים מסוימים במקום מוגדר. עוצמת הקול במערכת הכריזה אינה גבוהה במיוחד, המיקסרים של המערכת משוכללים ומתקדמים, אך ללא ערוצי שמע רבים. המיקרופונים של מערכת הכריזה אינם רבים, אך הקול הבוקע ממערכת הכריזה הוא חד וברור.

מערכות הגברה המשמשות לציוד אולפני הן מערכות מתקדמות ומשוכללות. מערכות אלו הן מערכות בעלות ערוצי שמע רבים ולפעמים הן כוללות מספר מיקסרים. המערכת ההגברה המשמשת לאולפני הקלטה מפיקה קולות חדים וברורים כשאת עוצמת הקול אפשר לווסת בהתאם לצרכים.

קטלוג השכרת ציוד
תוכן עניינים

PlayMusic

הגברה למוסדות, אירועים,
כנסים ומופעים

פליי מיוזיק לשירותכם

השכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים בסדרי גודל שונים - צרו קשר:

recent events

אירועים אחרונים ועוד