4 טיפים והמלצות על מערכת הגברה

4 טיפים והמלצות על מערכת הגברה

טיפים המלצות על מערכת הגברה – מהם החלקים החשובים במערכת?

המיקרופון הוא אביזר שתפקידו להפוך את הצליל לאות חשמלי. השוק מציע שני סוגים של מיקרופון, מיקרופון אלחוטי ומיקרופון הפועל באמצעות כבל חשמלי. לכל סוג של מיקרופון יש יתרונות וחסרונות.

המיקרופון האלחוטי נוח יותר לשימוש, הוא אינו כובל את הדובר למקום אחד ומאפשר לו מרחב פעולה ותזוזה. מנגד, טווח הקליטה של המיקרופון האלחוטי מוגבל והוא פועל באמצעות סוללות העלולות להיחלש וכתוצאה מכך להחליש את עוצמת הקול.

מיקרופון הפועל באמצעות כבל מגביל את מרחב הפעולה של הדובר, אך הרגישות שלו גבוהה יותר וכתוצאה מכך ההיענות שלו לתדרים גבוהים טובה מאוד.

המגבר הוא אלמנט שתפקידו להגביר את עוצמת הצלילים, להפוך את הצלילים המגיעים בעוצמה נמוכה לצלילים בעוצמה גבוהה הרבה יותר. יש סוגים שונים של מגברים, כל סוג מסוגל להגביר את הצלילים לעוצמות שונות.

הטיפ שלנו: כדי ליהנות מהגברה איכותית יש להתאים את עוצמת המגבר לעוצמת הרמקול.

המיקסר הוא אלמנט שתפקידו לערבל את הצלילים. הוא מרכז את כל הצלילים המגיעים אליו ממקורות שמע שונים ומכוון את עוצמת הצלילים בהתאם לצרכים הייחודיים. כדאי לדעת כי המיקסר הוא המרכיב החשוב ביותר במערכת ההגברה, לכן לא מומלץ לחסוך בשכירת המיקסר, אלא לשכור מיקסר איכותי ומתאים.

איכות מערכת ההגברה נמדדת על פי שלושה פרמטרים, עוצמת המערכת, איכות המערכת, מקצועיות וציוד נלווה. ככל שהרמקולים יהיו באיכות גבוהה יותר, כך הצלילים יישמעו ברורים יותר, נקיים וללא רעשי רקע.

עוצמת מערכת ההגברה נמדדת בהתאם לווליום שהיא יכולה לספק ובהתאם לעוצמת הצליל המרבית שאליה יכולים הרמקולים להגיע. אם אתם שוכרים ציוד הגברה לערב שירה או להופעה של זמר, מומלץ לשכור רמקולים באיכות גבוהה.

את סוג המערכת שאתם עומדים לשכור יש להתאים למיקום של האירוע, לאופי של האירוע ולמספר המשתתפים. באירועים בחיק הטבע או באירועים שבהם מספר המשתתפים גבוה יש צורך במערכת בעל עוצמת קול גבוהה יותר.

אם אתם עורכים אירוע קטן, כדאי לכם לשכור מערכת קטנה הנקראת בידורית. זוהי מערכת הגברה הכוללת מיקסר, מגבר פנימי ומיקרופון, היא מגיעה ארוזה בתוך מזוודה והיא קלה לתפעול ונוחה לשינוע.

קטלוג השכרת ציוד
תוכן עניינים

PlayMusic

הגברה למוסדות, אירועים,
כנסים ומופעים

פליי מיוזיק לשירותכם

השכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים בסדרי גודל שונים - צרו קשר:

recent events

אירועים אחרונים ועוד